Regularność spotkań z logopedą to kluczowy element skutecznej terapii. Jednym z czynników decydujących o tym, jak często pacjent spotyka się ze specjalistą jest to, czy terapia odbywa się w przedszkolu/szkole, poradni psychologiczno-pedagogicznej, czy też w prywatnym gabinecie.
Ustalenie harmonogramu spotkań to kwestia indywidualna. Standardowa częstotliwość wizyt pacjenta w moim gabinecie logopedycznym to zwykle 1 raz w tygodniu. Pozwala to na efektywną realizację planu terapii, sporządzanego na podstawie potrzeb pacjenta, rodzaju zaburzenia, z jakim się zmaga oraz informacji zebranych w wywiadzie logopedycznym. Cotygodniowe spotkania umożliwiają systematyczną obserwację postępów, wprowadzanie na bieżąco ewentualnych modyfikacji oraz utrzymanie motywacji pacjenta na wysokim poziomie. Cykliczne wizyty raz w tygodniu nadają terapii logopedycznej odpowiednią dynamikę i prowadzą do uzyskania oczekiwanych efektów.
Warto mieć świadomość, że regularne spotkania z terapeutą to tylko jeden z elementów skutecznej terapii. Logopedyczny sukces jest wynikiem sumiennej, systematycznej pracy pacjenta w domu, zgodnie z wytycznymi logopedy. Zintegrowanie dwóch opisanych wyżej działań pozwala z powodzeniem przejść przez proces terapeutyczny i pomyślnie go zakończyć.